Týmy a zápasy

DEN 2: Česko, USA, Argentina i Japonsko si připisují po jednom vítězství

29.08.2018 | Libor Kokoška

Američané i Češi si na úvod 2. hracího dne zapsali první výhru na turnaji po úžasném homerunu Jonathana Lynche, respektive Václava Svobody. Češi svůj večerní duel s Japonskem už ale nezvládli. Argentina překvapivě porazila silný výběr Nového Zélandu.

Argentina - USA 4:5 (1:0, 0:1, 3:2, 0:0, 0:0, 0:0, 0:2)

Pomyslné derby dvou amerických týmu, USA a Argentiny, přineslo rozuzlení až ve svém sedmém dějství.Tým z Jižní Ameriky sice vstoupil do zápasu aktivněji a díky Brunovi Motronovi se dostali do jednobodového vedení už v první sadě, avšak hned ve druhé sadě bylo vyrovnáno. Jeden z nejdůležitějších momentů utkání přišel v sadě třetí, kdy hráči z USA sice dokázali dvakrát doběhnout na domácí metu a získat tak dva body, jejich soupeřům z Argentiny se to však povedlo třikrát a podruhé v zápase šli do vedení. Celý zápas vypadal už pro Američany ztraceně, proti byl ale Jonathan Lynch, který úžasným homerunem dokázal v samotném závěru zápas otočit a přihrát vítězství na stranu Američanů.

"Tato těsná porážka nás mrzí, ale je to teprve začátek turnaje, my na ní teď musíme zapomenout a soustředit se na další utkání s Novým Zélandem." Hodnotil dnešní utkání Teo Migliavacca Skladny . V americkém táboře bylo veseleji a svůj pohled na dnešní zápas nám s radostí poskytl hrdina Američanů Jonathan Lynch: " Rozhodujícím okamžikem dnešního zápasu nebyl pouze můj homerun, už od začátku jsem hráli dobré utkání, skvěle jsme bránili a nenechali jsme Argentince vytvořit si větší vedení. Ten můj homerun byl už jen taková třešnička na dortu."


Dánsko - Česko 2:3 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 2:0, 0:3)

Další "derby" 2. hracího dne byl vyrovnaný zápas mezi dvěma evropskými soupeři - Českem a Dánskem. Už od začátku bylo utkání velmi vyrovnané. Patrik Kolkus si sice hned v první směně došel až pro druhou metu, poté si však až do páté sady nedokázal ani jeden tým vytvořit větší příležitost na zisk bodů. Až v 5.sadě se povedlo Dánům díky výbornému odpalu Martina Simonsena získat dva body. Česká odpověď přišla až v 7.sadě, kdy za podpory burácejícího stadionu dokázal Václav Svoboda odpálit homerun a otočit tak skóre na finálních 3:2.

V Dánské kabině byla cítit frustrace. "Je to jednoduché. Prohráli jsme a štve mě to." Hodnotil po zápase svoje pocity Daniel Julenon. V táboru Čechů zato bylo velmi veselo. Oslavovala se totiž první výhra na turnaji. "No, všechno to začalo tím, že jsem měl dneska volno, jelikož ještě mám trochu nataženej sval, tak jsme to s doktorem nějak dali dohromady a já jsem měl před zápasem za úkol když tak jít pomoct klukům na pálku. Přišel jsem už v pozici, že kontaktní hit byl ten přede mnou a kluci už byli na metách. A pak už jen ten homerun, co víc si přát?" Popisoval svůj dnešní den hrdina českého týmu Václav Svoboda.

Argentina - Nový Zéland 5:3 (1:0, 0:0, 0:2, 0:0, 4:1, 0:0, X:0)

Argentina se postarala zatím o největší překvapení 2. hracího dne a porazila favorizovaný Nový Zéland 5:3. Hned na úvodu utkání v první směně se povedlo týmu z Jižní Ameriky jednou získat domácí metu. Novozélanďané však ještě stačili ve třetí směně obrátit zápas ke svému prospěchu dvěma body. V páté směně ale přišel zlom zápasu a čtyřbodová hra Argentinců na kterou tým z Oceánie už nedokázal odpovědět.

Česko - Japonsko 5:8 (5:2, 0:2, 0:0, 0:1, 0:2, 0:1, 0:X)

Čeští hráči vstupovali do zápasu optimisticky, výhra nad Dánskem 3:2 je posunula až na čtvrté místo tabulky. Co víc, po půlce první směny vedli už o 5 bodů díky skvěle pálicímu Kopečnému a Kolkusovi. Po zbytek zápasu se už ale český tým už jen trápil a nebyl si schopný připsat ani jeden jediný bod. Nejdříve v dohrávce 1. směny přišlo snížení na 5:2, ve 2. směně na 5:4. A v 5. směně se už Japonci dostali do vedení 5:7. Homerun Itose byla už jen třešnička na dortu. Češi tak z placu odcházeli s frustrací ze zbytečně prohraného zápasu, Japonci slavili druhou výhru na turnaji a upevnění vedoucí pozice. Ty nejtěžší zápasy je ale teprve čekají.

Krátké zprávy

Argentina bere bronz!

1.9. - Klání o třetí místo patřilo Argentině, český výběr porazila 9:1.

ICC vyhrál Nový Zéland!

1.9. - První ročník Intercontinental Cupu si podmanili Novozélanďané, duel s Japonskem otočili a zvítězili 5:1!

VIDEO ze čtvrtého dne

1.9. - Podívejte se na sestřih toho nejdůležitějšího z pátečního programu.