Týmy a zápasy

DEN 3: Češi porazili USA a jsou jednou nohou v play-off. Dánsko schytalo výprask

30.08.2018 | Jan Hausmann

Po ranní popravě Dánů ze strany Nového Zélandu přišel na řadu duel Japonska s Argentinou. Ten už nabídl napínavější podívanou, diváci čekali na rozhodnutí až do poslední směny. V ní se nakonec usmálo štěstí na Japonce a zvítězili 2:1. Ke třetímu klání nastoupili znovu Japonci, tentokrát proti Novému Zélandu. Po vyrovnaném boji si odnesli výhru 5:0 Novozélanďané. Večerní měření sil dopadlo lépe pro české borce, USA zdolali poměrem 6:1.

Dánsko – Nový Zéland 0:15 (0:3, 0:0, 0:1, 0:2, 0:9)

Oba dva mančafty nastoupily k utkání s jasným cílem – přidat své druhé vítězství na turnaji. To se nakonec i díky fantastické páté směně povedlo favorizovaným Novozélanďanům. „Byl to dobrý zápas, dařilo se nám odpalovat. Ale žádné utkání tu není lehké, je to velmi kvalitní turnaj,“ hodnotil výkon Nového Zélandu Cole Evans.

Novozélanďané začali duel pěkně zostra, už v první směně se předvedl homerunem Cole Evans. Tu nakonec ovládli borci z ostrova ležícího v Tichém oceánu 0:3. Jeden bod přidali i ve třetí směně a následně další dva ve čtvrté. V páté směně měli Dáni zavelet k obratu, to se ovšem nestalo. Nový Zéland totiž zazářil na pálce a přidal dalších devět bodů. Nejpovedeněji pálili Thomas Enoka a Pita Rona, hity obou dvou zařídily jejich týmu po třech bodech. U Pity Rony šlo navíc o homerun, již druhý novozélandský v zápase. „Měli jsme nějaký herní plán, který se ale ukázal jako nefunkční. Nový Zéland je skvělý tým, umí velmi dobře pálit, což se dnes potvrdilo,“ hledal důvody porážky dánský trenér Frode Lindtner. „Teď půjdeme domů a dáme si vanu. Pak se zřejmě ještě půjdeme podívat po Praze,“ nastínil Lindtner další plány Dánů na dnešek.

Argentina – Japonsko 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)

Velmi, velmi těsné a vyrovnané utkání. Po celý zápas se činili hráči v poli, obě dvě skvadry skvěle bránily. Hned pět směn skončilo remízou 0:0. Výjimkou byla druhá směna, v níž Argentina i Japonsko uhráli po jednom bodu. Pro borce z Jižní Ameriky ho zařídil Santiago Carril, za vyslance Asie si pro něj homerunem doběhl Hiroto Ikeda. Poté se až do poslední sedmé směny držel nerozhodný stav. Rozlousknutí celé hádanky vítěze druhého čtvrtečního klání přišlo v závěrečné směně. Argentinská spojka vytvořila dvě chyby a i díky nim získal Kaito Masaki pro Japonce druhý, rozhodující bod. „Nevyšly nám klíčové odpaly. Měli jsme plno příležitostí k získání bodu, ale nakonec to z nějakého důvodu nedopadlo. Důležitá byla i naše chyba v poli při poslední směně. Svému hráči to ale nevyčítám, to se prostě stává,“ sesumíroval důvody porážky Argentinský kouč Julio Gamarci. „Byl to dobrý a těsný zápas, hodně nám na něm záleželo. Důležité bylo, že jsme byli soustředění na každý míč,“ přidal japonský pohled Daigo Masumizu.

Japonsko si tak připsalo třetí výhru ze tří zápasů a zůstává stoprocentní. Argentinci mají ve svých končetinách již čtyři duely, z nich dvakrát odešli jako poražení a dvakrát jako vítězové. Zítra je čeká souboj s Dánskem, kde se rozhodne o jejich postupu, či nepostupu do play-off.

Japonsko – Nový Zéland 0:5 (0:1, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1, 0:3)

Nepříjemnou povinnost dvou zápasů po sobě dnes vyfasovali Japonci. A aby toho nebylo málo, ve druhém klání nešli na nikoho jiného než na Nový Zéland, posledního mistra světa. Stejně jako předchozí duel Japonska, i tento se vyvíjel velmi pozvolna a diváci si příliš bodů neužili. Po pěti směnách vedl Nový Zéland 0:1, v šesté směně přidal druhý bod. Do poslední směny se tak šlo za stavu 0:2 a utkání mohlo dopadnout jakkoliv. Novozélanďané se ale zaskvěli na pálce a třemi body zmrazili Japonské šance na minimum. Parádní práci předvedli i následně v obraně a třemi strike-outy dovedli mač do úspěšného konce. „Proti Japonsku je to vždy těžký zápas, museli jsme se mentálně připravit. Mají dobrého nadhazovače a velmi dobře hrají v poli. Jsou velmi silní na první a třetí metě,“ ohodnotil utkání novozélandský vnitřní polař a autor jednoho bodu Joel Evans.

Novozélanďané i Japonci mají po čtyřech odehraných zápasech shodnou bilanci tří výher a jedné porážky, čímž si už před posledním dnem základních skupiny zajistili místo v play-off.

Česká republika – USA 6:1 (3:0, 0:0, 0:0, 3:0, 0:0, 0:1, X:0)

Jako obvykle patřil večerní duel české skvadře, jejím dnešním soupeřem byl výběr Spojených států amerických. Domácí borci vstoupili do utkání fantasticky, když po úvodní směně vedli nad USA 3:0. Další dvě směny si diváci žádný bod neužili, to přišlo opět až ve čtvrté. V ní se předvedl Václav Svoboda, jenž se mohl těšit silné podpoře z tribun. Parádním homerunem zařídil Česku tři body a vysloužil si standing ovation zaplněného Svoboda parku. To bylo jenom vyvrcholení skvělé atmosféry, která v pražských Bohnicích po celé utkání panovala. Za podpory maskota Homeruna se tu dokonce rozjely i mexické vlny. „Dnešní výkon byl skvělý, všichni jsme byli koncentrovaní. Holis (Michal Holobrádek) pěkně zaházel a na pálce jsme byli sebevědomí,“ velebil tým po zápase homerunový hrdina Václav Svoboda. „Nepodařilo se nám odpálit ve správnou chvíli, oni ale měli dobrého nadhazovače. Nebyli jsme schopni odpálit vícekrát po sobě, udělat šňůru několika odpalů,“ hledal důvody porážky Castillo Kevin John-Paul.

Krátké zprávy

Argentina bere bronz!

1.9. - Klání o třetí místo patřilo Argentině, český výběr porazila 9:1.

ICC vyhrál Nový Zéland!

1.9. - První ročník Intercontinental Cupu si podmanili Novozélanďané, duel s Japonskem otočili a zvítězili 5:1!

VIDEO ze čtvrtého dne

1.9. - Podívejte se na sestřih toho nejdůležitějšího z pátečního programu.