Týmy a zápasy

DEN 4: Dánsko s USA před branami play-off, Nový Zéland v generálce na zítřek předčil Česko

31.08.2018 | Michal Hladký, Jan Hausmann

Dánsko podlehlo Argentině, Amerika Japoncům. Do bojů o play-off tak nezasáhne ani jeden z nich. Ty začínají zítra prvním semifinále od 9:30. Ve večerním duelu České republiky s Novým Zélandem potvrdili roli favorita Novozélanďané, a před zítřejším semifinále si tak zvedli náladu.

Argentina - Dánsko 9:1 (4:0, 2:0, 3:1, 0:0, X:0)

Hned od začátku prvního duelu čtvrtého hracího dne bylo jasné, který z týmů si půjde za výhrou. Po úvodní směně svítilo na světelné tabuli skóre 4:0 ve prospěch celku z jihu Ameriky, což se nakonec ukázalo jako rozhodující moment celého zápasu.

,,Argentinci jsou silný tým, dobře pálí a skvěle běhají na mety. To se strašně těžko brání." ocenil kvalitu soupeřova mužstva trenér Dánů Frode Lindtner. Právě své skvělé dovednosti na pálce prokázal ve třetí směně Lombardo, jehož homerun patřil jednoznačně mezi ty výstavní. Zítra uvidíme argentinskou reprezentaci v akci v o něco důležitějším utkání, ve kterém již půjde o rozdělení cenných kovů. ,,Zbytek dne využijeme k relaxaci, jelikož nás čeká náročný zítřek, z toho důvodu také půjdeme brzy spát," naznačil průběh následující přípravy Pablo Migliavacca.

USA - Japonsko 7:10 (2:0, 2:0, 0:0, 0:4, 0:2, 0:1, 3:3)

Už po dvou směnách měli Japonci zaděláno na velký problém. Prohrávali 0:4 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo něco změnit. Jenže poté přišla čtvrtá směna a srovnání skóre, které představovalo naprosté psychické zhroucení na straně USA.

Reprezentace Japonska se vzpamatovala ze studené sprchy na začátku utkání a předvedla parádní obrat, jenž potvrdil, že asijský celek patří mezi favority na ovládnutí turnaje. ,,Nehráli jsme dobře v obraně. Oni si skvěle přihrávali a vyvíjeli na nás tlak," popsal hlavní důvody porážky Jeffrey Nowaczyk. Američané se v závěru klání mermomocí snažili alespoň vyrovnat, jenomže ani několik homerunů v poslední směně zaskočit soupeře nedokázalo.

Nový Zéland – Česká republika 7:0 (1:0, 1:0, 0:0, 2:0, 3:0)

Poslední tečku za programem základní skupiny napsal duel mezi Novým Zélandem a Českou republikou. Domácí skvadra se proti mistrům světa dlouho držela ve hře, dopředu ji hnal opět téměř zaplněný bohnický Svoboda Park. „Začátek byl z naší strany určitě dobrý, bohužel se nám ale nepodařilo získat body. To je pokaždé nebezpečné, protože soupeř není pod tlakem a může se rozjet, obzvlášť s takovými pálkaři jakými disponuje Nový Zéland,“ hledal důvody porážky nadhazovač Jonáš Mach. V prvních dvou směnách posbírali Novozélanďané po bodu, ve třetí skončily na nule oba týmy. Ve čtvrtém dějství předvedl dvoubodový homerun Ben Enoka, člen početné softballové rodiny. Rod Enoků má v aktuálním reprezentačním výběru hned tři zástupce. Do páté směny nakráčeli Češi s mankem čtyř bodů, což se proti tak kvalitnímu výběru, jakým Nový Zéland je, jen velmi těžko otáčí. Vyslanci z Tichého oceánu si už opravdu nenechali klání utéci a dalšími třemi body ho ukončili předčasně již po páté směně. Ruku k dílu přiložil i Jerome Raemaki, jenž se postaral o druhý homerun v zápase. „Byla to dobrá týmová výhra, těší nás to. Nic to ale neznamená, zítra s nimi hrajeme semifinále. Češi jsou kvalitní tým, musíme se na ně připravit. Klíčový byl náš dobrý start,“ komentoval výhru Jackson Watt. „Dobře jsme pracovali při běhu po metách a výborně nám pálil začátek line-upu," dodal Watt.

Dnešní mač mohl posloužit jako takové oťukávání před pořádnou ostrou řežbou, která přijde na řadu zítra. Od 12:00 si to rozdá Česká republika s Novým Zélandem znovu, tentokrát v semifinále. „Určitě proběhne analýza jak hráčů na pálce tak i nadhazovačů. Nejspíš uvidíme Chapmana, nebo Hayese, které jsme již měli možnost vidět,“ přiblížil nám plán přípravy Mach.

Krátké zprávy

Argentina bere bronz!

1.9. - Klání o třetí místo patřilo Argentině, český výběr porazila 9:1.

ICC vyhrál Nový Zéland!

1.9. - První ročník Intercontinental Cupu si podmanili Novozélanďané, duel s Japonskem otočili a zvítězili 5:1!

VIDEO ze čtvrtého dne

1.9. - Podívejte se na sestřih toho nejdůležitějšího z pátečního programu.