Rozhovory

Softball mě vzal do míst, kam bych se jinak nepodíval, pochvaluje si Jackson Watt

01.09.2018 | Jan Hausmann

Novozélandský vnější polař Jackson Watt nám v pozápasovém rozhovoru přiblížil nejen důvody vítězství nad Českou republikou, ale například prozradil své oblíbené místo v Praze či důvod, proč místo rugby hraje softball.

Jaké máte ze zápasu pocity?

Byla to dobrá týmová výhra, těší nás to, zítra nás čeká semifinále. Češi jsou těžký, kvalitní soupeř. Dnešní výhra vzhledem k zítřku ale nic neznamená, musíme se stejně dobře připravit.

Co podle vás rozhodlo?

Klíčový byl náš dobrý start. Dobře jsme pracovali při běhu po metách a výborně nám pálil začátek line-upu. Hráli jsme prostě dobře jako tým.

Jste poprvé v Praze?

V Praze jsem podruhé. Poprvé jsem tu byl v roce 2015, také se softballem. Ale miluju to tady. Město je nádherné, lidé jsou příjemní, veškerá zařízení jsou parádní. Je to tu opravdu pěkné.

Máte v Praze nějaké oblíbené místo?

Dnes jsme se byli podívat na Starém Městě, tam to má hodně rád. Karlův most a jeho okolí, to je opravdu nádherné místo, užili jsme si to.

Jak lidé na Novém Zélandu berou softball?

Je docela populární, spoustu lidí ho hraje. Máme ale rádi i kriket. Myslím si, že za sebou máme i spoustu fanoušků, což je pro nás skvělé.

Proč jste si vybral zrovna softball a ne jiný sport?

Za mlada jsem hrál rugby, ale tam je samozřejmě velký přetlak. Kdybych ale dostal znovu šanci si ho zahrát, tak po ní určitě sáhnu. Teď je ale po mě hlavní softball.

Co pro vás softball znamená?

Celá moje rodina hrála a stále hraje softball, všichni moji kamarádi hrají softball. Procestoval jsem s ním svět, podíval jsem do míst, kam bych bez softballu asi nikdy nezavítal. Jako například do Prahy. Je to super cestovat s kamarády po světě. Softball pro mě znamená opravdu hodně.

Je něco, co na tomhle sportu milujete nejvíce?

Líbí se mi, že to je rychlý sport. Má tempo. A já mám rád, když mají věci pořádný spád. Taky je těžký na hraní, což je pro mě výzva.

Krátké zprávy

Argentina bere bronz!

1.9. - Klání o třetí místo patřilo Argentině, český výběr porazila 9:1.

ICC vyhrál Nový Zéland!

1.9. - První ročník Intercontinental Cupu si podmanili Novozélanďané, duel s Japonskem otočili a zvítězili 5:1!

VIDEO ze čtvrtého dne

1.9. - Podívejte se na sestřih toho nejdůležitějšího z pátečního programu.