Týmy a zápasy

Nový Zéland ovládl Intercontinental Cup! Ve finále porazil Japonsko 5:1

01.09.2018 | Jan Hausmann

Do boje o zlaté medaile se šlo kvůli dešti bez semifinálových klání, z prvního a druhého místa ve skupině do něj postoupili Japonsko a Nový Zéland. Ve třetí směně se po bodu Masakiho ujali vedení Japonci, to ale bylo z jejich strany vše. Nový Zéland se vzchopil a fantastickou ofenzívou v páté a šesté směně zvrátil osud na svou stranu. Premiérový ročník Intercontinental Cupu tak patří posledním mistrům světa, Novému Zélandu. Gratulujeme!

Nový Zéland – Japonsko 5:1 (0:0, 0:0, 0:1, 0:0, 0:2, 0:3, X:0)

Vrchol turnaje, souboj o krále prvního ročníku Intercontinental Cupu přišel na řadu o trochu dříve, než se očekávalo. Kvůli dešti se zrušily obě semifinále i zápas o páté místo a celý program se měnil. Zlatý duel tak započal již v 15:30.

První dvě směny patřily jednoznačně nadhazovačům, Hikaru Matsuda i Nik Hayes se ukázali v plné parádě a nedovolili pálkařům ani jeden odpal. Změna nastala ve třetí směně, kdy po odpalu Seiie Kuroiwi a zaváhání Novozélanďanů v poli vydoloval Kaito Masaki pro Japonce první bod, a asijští borci se tak ujali vedení 1:0. Novozélanďané ovšem stále pokračovali ve výkonu z prvních dvou směn a zůstali bez úspěšného odpalu.

Čtvrtá směna se obešla beze změny skóre. Jediným novým aspektem byl první úspěšný odpal Nového Zélandu. Během páté směny sáhli Japonci k výměně nadhazovače, místo Hikariho Matsudy napochodoval do vápnem vyznačeného kruhu Kento Okazaki. Taktická výměna se ale neukázala jako úspěšná, jelikož hned po ní získal Nový Zéland zásluhou Reillyho Makei a Josepha Ferrisoa dva body, čímž otočil vývoj utkání ve svůj prospěch.

Do předposlední šesté směny se tudíž vstupovalo za stavu 2:1 pro Nový Zéland. Japoncům se ale vzchopit nepodařilo a po třech strike-outech se z pálky zase rychle pakovali. To borci z Tichého oceánu předvedli jiný koncert. Campbell Enoka odpálil homerun, z něhož bodoval i jeho bratr Thomas. Světelná tabule hlásila 4:1. To už vypadalo pro Japonce zle. A bylo hůř. Hned vzápětí poslal další homerun Reilly Makea a svým druhým bodem zvýšil na 5:1. Před sedmou směnou ještě Novozélanďané vystřídali nadhazovače, místo Compaina nastoupil Lieshout. Japonci už v sobě nedokázali najít potřebné síly a schopnosti pro obrat a po třech rychlých outech bylo hotovo. „Každý zápas je jiný, někdy zvládne hodně věcí člověk sám a někdy to nejde. Proto za mnou stojí celý tým. Zásluha za vítězství jde hlavně za kluky, co dnes skvěle pálili,“ hodnotil utkání vítězný nadhazovač Nik Hayes.

Korunu pro prvního krále Intercontinental Cupu si po právu nasadili Novozélanďané a potvrdili pozici aktuální světové jedničky. V pražském Svoboda Parku předváděli skvělé výkony a kromě těsné porážky 3:5 od Argentiny vždy odcházeli jako vítězové.

I Japonci ale skvěle reprezentovali zemi vycházejícího slunce, kromě dvou proher právě s Novým Zélandem svého soka vždy předčili. Stříbrné medaile si tak naprosto zaslouží a mohou odjíždět s hlavou nahoře. „Jsme rádi, že jsme se v tak silné konkurenci umístili na druhém místě, ale samozřejmě jsme mířili výš. Nový Zéland je prostě absolutně nejlepší tým, za rok na světovém šampionátu ale plánujeme odplatu,“ uvedl Japonec Hikaru Matsuda.

Krátké zprávy

Argentina bere bronz!

1.9. - Klání o třetí místo patřilo Argentině, český výběr porazila 9:1.

ICC vyhrál Nový Zéland!

1.9. - První ročník Intercontinental Cupu si podmanili Novozélanďané, duel s Japonskem otočili a zvítězili 5:1!

VIDEO ze čtvrtého dne

1.9. - Podívejte se na sestřih toho nejdůležitějšího z pátečního programu.