Týmy a zápasy

Češi v roli vyzyvatele. Pomůže domácí atmosféra urvat vítězství?

27.08.2018 | Jan Řápek

Turnaj v Praze rovná se skvělá atmosféra, která potáhne domácí tým za skvělými výsledky. Jak se s tím ale Češi vypořádají? A co od turnaje očekává? Podívejte se na myšlenky českého týmu.

Jak se na pohár těšíte?

Už je to nějakou dobu, co Praha naposledy viděla nejlepší týmy a hráče. Každopádně to bude skvělá ukázka před mistrovsvím světa příští rok. Těšíme se, až si proti těm nejlepším zahrajeme, protože tohle je přeci jen ta nejlepší cesta, jak se správně připravit na příští rok.

Jak vůbec pohlížíte na koncept Intercontinental cupu?

Je to skvělá myšlenka a jsem rozhodně přesvědčen, že to v dlouhodobém měřítku mužskému softbalu jenom pomůže. Je pro nás velkým potěšením, že některé top týmy jsou ochotny přijet do Prahy a zúčastnit se turnaje.

Jak tedy k této akci přistupujete?

Je to rozhodně vrchol letošního roku. Hráli jsme už na mistrovství Evropy na konci června, ale tady bude konkurence o nepoznání větší. Samozřejmě vždy hrajeme naplno, takže chceme především potěšit naše fanoušky tím, že vyhrajeme co nejvíce zápasů.

Kdo patří mezi nejzajímavější lidi na vaší soupisce.

Myslím, že máme velmi vyváženou soupisku mladých i zkušených hráčů. Tři naši kluci (Holobrádek, Malý a Klas) hráli na zámořském turnaji ISC, takže já osobně jsem velmi zvědavý, jak moc je hra s těmi nejlepšími ovlivnila a jak se jim bude dařit. K týmu se také připojí kouč a manažer Jan Přibyl a jsem přesvědčen, že jeho zkušenosti kečra a kapitána národního týmu budou velkým přínosem pro mladší hráče.

Kdo je podle vás favoritem turnaje?

Nehledě na to, jaký tým do Prahy přivezou, Black Sox rozhodně bude těžké porazit. Na turnajích se ale daří i Japonsku. Argentina bude silná jako obvykle. Spojené státy také přivezou silný mančaft a Dány zase nesmíte nikdy podceňovat. Tak jako tak my musíme odehrát to nejlepší z nás proti každému ze soupeřů.

Krátké zprávy

Argentina bere bronz!

1.9. - Klání o třetí místo patřilo Argentině, český výběr porazila 9:1.

ICC vyhrál Nový Zéland!

1.9. - První ročník Intercontinental Cupu si podmanili Novozélanďané, duel s Japonskem otočili a zvítězili 5:1!

VIDEO ze čtvrtého dne

1.9. - Podívejte se na sestřih toho nejdůležitějšího z pátečního programu.