Týmy a zápasy

Fastpitch Challenge – Evropané zbrojí na ICC

21.06.2018 | Gabriel Waage

Do ICC zbývají již jen měsíce a v Praze pokračuje Fastpitch Challenge. V rámci přípravy, ale také bojů o nominační pozice, se výběr české širší nominace utkal s Dánskou reprezentací. Tradiční série Fastpitch Challenge přinesla šest zápasů v radotínském softballovém areálu.

"Poprvé jsme sérii hráli v roce, kdy jsem převzal mužskou reprezentaci, tak to muselo být 2011," vzpomíná hlavní trenér národního týmu Tomáš Kusý. Česko-dánská výzva se střídavě stěhuje z Dánska do České Republiky a zase zpět, letos vyšla řada nás. Hostitelství již 8. ročníku Fastpitch Challenge se ujal Radotínský sportovní klub.

Fastpitch Challenge vznikla na základě dohody České softballové asociace a Dánské softballové federace. Gabriel Waage a Jens Terkelsen se dohodli na projektu, jenž by měl přiblížit dva dlouhodobě nejlepší evropské týmy světové špičce a dát příležitost ke každoroční konfrontaci sil. Projekt je postaven na principu rotace pořadatelství – jednou v Dánsku, podruhé v České republice. Hostující federace pak hradí kompletní ubytování a stravu svému soupeři a zajistí hřiště a program.

V České republice se úvodní Fastpitch Challenge konala v Pardubicích, kam se po dvou letech vrátila. V roce 2016 se pak konala v Mostě a letos v Praze v Radotíně. Letošní ročník, jenž se konal 11. – 13. května, měl punc přípravy na ME mužů a zároveň přípravy na ICC.

Soupeři se rozešli s celkovým poměrem CZE 4 : DEN 2.

Krátké zprávy

Argentina bere bronz!

1.9. - Klání o třetí místo patřilo Argentině, český výběr porazila 9:1.

ICC vyhrál Nový Zéland!

1.9. - První ročník Intercontinental Cupu si podmanili Novozélanďané, duel s Japonskem otočili a zvítězili 5:1!

VIDEO ze čtvrtého dne

1.9. - Podívejte se na sestřih toho nejdůležitějšího z pátečního programu.