Psal se rok 2011 a Japonsko se ve velmi dobrém světle ukázalo v Praze. O sedm let později je tu opět Praha, stejné Japonsko, ale přesto téměř jiný tým. Co pálkaři z východu Asie očekávají od mezinárodního turnaje na konci srpna?
„Je to poprvé pro celý nás realizační tým, ale někteří hráči zde už byli před lety při druhém Světovém poháru ISF,“ připomněl japonský trenér poslední velkou mezinárodní událost, kdy se v české metropoli střetly země několika kontinentů.
Tehdy se Japonci střetli v několika zápasech s českým týmem a oba celky nakonec spolu bojovaly i o celkový triumf ve finále, kde byli úspěšnější právě hosté z Dálného východu.
Teď je ale čeká jiný turnaj. A mnohem těžší soupeři. „Tento turnaj bude velkou zkušeností pro náš tým, stejně jako věříme, že to je velmi důležitá akce v rámci propagace softbalu po celé Evropě,“
„Účelem tohoto turnaje je zlepšit výkonnost týmu i schopnosti mladé generace. Chceme také nabít zkušenosti s hraním v Evropě a v jiném prostředí, jakož i s porozuměním a komunikací s národními týmy z celého světa. Toto je největší turnaj, kterého se tým účastní mimo Japonsko,“ dodává.
Jako tahouna týmu trenér rozhodně uvádí Hikuru Mutsudu, který je jak nadhazovačem, tak dobrým pálkařem. Tým ze země vycházejícího slunce se v přípravných utkáních střetne s českým týmem do 23 let. „Nejvíc každopádně věříme, Zélandu, jsou to aktuální mistři světa. A České republice především chceme poděkovat za pozvání."