Týmy a zápasy

Mistři světa ze Zélandu: Kdokoli může porazit kohokoli

24.08.2018 | Jan Řápek

Bude to poprvé, co se novozélandští Black Sox vydají na turné po Evropě. A hned zamíří přímo do jejího srdce, kde si zahrají nejprve na Intercontinental Cupu, aby později ještě změřili síly s výběrem našeho kontinentu. Jak se ale tým z jižní polokoule těší na Prahu?

„Je to poprvé, co jako tým Black Sox jedeme na evropské turné, což je pro nás velmi vzrušující. Těšíme se samozřejmě na skvělý softbal. Zároveň to ale bereme jako možnost přiučit se něco o Praze stejně jako o dalších faktorech, které by pro nás mohli být klíčové příští rok na mistroství světa,“ říkají zástupci Nového Zélandu.

Je tak jasné, že novozélandský tým přijel do Prahy o rok dříve už s vyhlídkami na nadcházející šampionát. Úkol číslo jedna ale zní jasně: užít si a vyhrát. IC Cup je pro Black Sox v letošním roce hlavní akcí, a proto by si hráči rádi odvezli pohár pro vítěze. Turnaj ale poslouží k představení několika nových hráčů. I proto myšlenku nového turnaje vítají.

„Mezinárodní softbal je pokaždé skvělá podívaná, nehledě na to, kdo hraje. IC Cup je ale samozřejmě špičkovou akcí a jsme velmi rádi za pozvání. Doufáme ale, že tato myšlenka povede k vytváření podobných turnajů všude po světě.“

A koho že to Zéland do Prahy přiveze? Především devět hráčů z kádru posledních světových šampionů. Celou šestici hráčů ale čeká mezinárodní debut. Fanoušci se mohou tak těšit na tři bratry z klanu Enoků nebo na sourozeneckou dvojici Evansů. A v kádru je i syn novozélandské legendy Brada Rony – Pita.

Zéland plánuje před turnajem odehrát pár přípravných zápasů. Především se ale soustředí na samotný turnaj. „Kouzlo turnaje tkví v tom, že jsou silní naprosto všichni. Věříme, že kterýkoliv tým může porazit kterýkoliv jiný.“

Krátké zprávy

Argentina bere bronz!

1.9. - Klání o třetí místo patřilo Argentině, český výběr porazila 9:1.

ICC vyhrál Nový Zéland!

1.9. - První ročník Intercontinental Cupu si podmanili Novozélanďané, duel s Japonskem otočili a zvítězili 5:1!

VIDEO ze čtvrtého dne

1.9. - Podívejte se na sestřih toho nejdůležitějšího z pátečního programu.