Rozhovory

Překvapení na úvod. V klíčových momentech jsme nedokázali odpálit, mrzelo amerického catchera

28.08.2018 | Lukáš Šonský

Favorizovaní Američané prohráli úvodní zápas na Intercontinental Cupu s Dánskem 4:5. Své postřehy nejen o prvním klání nám poskytl americký catcher Nicholas Ryan Mullins.

V tie-breaku šli do vedení, jenže soupeř záhy strhl vedení i vítězství na svoji stranu. A tak se na pražském Interkontinentálním poháru narodilo hned v úvodním zápase první překvapení: Dánové přetlačili Američany 5:4.

„Měli jsme velkou šanci na výhru, ale v důležitých okamžicích zápasu jsme nedokázali odpálit. Soupeř byl silný na nadhozu, těžko jsme se prosazovali,“ řekl Nicholas Ryan Mullins, americký catcher.

Dánové byli v zahajovacím utkání celého turnaje silní v obraně i v útoku. Zaznamenali deset odpalů, zatímco Američané šest. Tedy skoro o polovinu méně.

„Je to pro nás těžká prohra, která nám samozřejmě trochu narušila plány. Ale nemyslím si, že je to velká komplikace. Snad se z porážky rychle oklepeme a v dalším utkání už budeme úspěšnější,“ dodal Mullins před odpoledním duelem s Novým Zélandem.

Doufá také, že on i jeho spoluhráči budou mít v Praze pár hodin času na to, aby si prohlédli centrum města. „Architektura v ulicích, městské parky i atmosféra celého města jsou parádní. Praha je fakt nádherná.“

A jak si vlastně softball vede Americe? „Baseball je jednoznačně číslo jedna, ale softball si v posledních letech získává na popularitě a hodně se na něj tlačí. Jako tým spolu trávíme hodně času, objíždíme turnaje a tím i děláme náš sport populárnější.“

Krátké zprávy

Argentina bere bronz!

1.9. - Klání o třetí místo patřilo Argentině, český výběr porazila 9:1.

ICC vyhrál Nový Zéland!

1.9. - První ročník Intercontinental Cupu si podmanili Novozélanďané, duel s Japonskem otočili a zvítězili 5:1!

VIDEO ze čtvrtého dne

1.9. - Podívejte se na sestřih toho nejdůležitějšího z pátečního programu.