Týmy a zápasy

Šest nových tváří osvěžilo sestavu Nového Zélandu pro Interkontinentální pohár

21.06.2018 | tisková zpráva NZL Softball

První tým světa – Nový Zéland – odhalil svoji soupisku pro WBSC Interkontinentální pohár mužů, který se uskuteční v Praze od 28. srpna do 1. září. Na ní se objevilo hned šest nováčků, kteří si premiéru za Black Sox odbydou i jako náhrada za několik omluvených mistrů světa.

Všech šest vybraných hráčů si svoji nominaci zasloužilo díky skvělým výkonům v domácí soutěži. Daniel Chapman, Eru Drage, Rhys Evans, Joe Ferriso Jr., Reilly Makea a Jackson Watt jsou ony poslední přídavky, které mají přinést čerstvý vítr do řad světových šampionů.

Mezi těmi nejznatelnějšími absencemi můžeme najít třeba kapitána Nathana Nukunuka, vnitřního polaře Tyrona Bartorilla nebo vnějšího polaře Wayna Laula. Kapitánskou pozici tak pro Interkontinentální pohár převezme zkušený Ben Enoka.

Na Novém Zélandu také zůstane softbalová legenda a slavný head coach mistrů světa Mark Sorenson, sedmnáctičlenný tým tak povede jeho asistent Daryl Marino.

Interkontinentálního poháru se letos zúčastní 7 týmů, a sice ty úplně nejlepší na svých kontinentech: 1. Nový Zéland, 3. Japonsko, 4. Argentina, 6. USA, 7. Česká republika, 11. Dánsko a 12. Botswana.

Krátké zprávy

Argentina bere bronz!

1.9. - Klání o třetí místo patřilo Argentině, český výběr porazila 9:1.

ICC vyhrál Nový Zéland!

1.9. - První ročník Intercontinental Cupu si podmanili Novozélanďané, duel s Japonskem otočili a zvítězili 5:1!

VIDEO ze čtvrtého dne

1.9. - Podívejte se na sestřih toho nejdůležitějšího z pátečního programu.