Info o turnaji

Skvělý Holobrádek dirigoval důležitou výhru nad USA

31.08.2018 | Jiří Beneš

Od začátku do konce soustředěný a téměř bezchybný výkon předvedli čeští softbalisté ve svém čtvrtém utkání na Intercontinental Cupu. Výsledkem bylo veledůležité vítězství 6:1 nad výběrem Spojených států, které udrželo naděje na postup do semifinále. Režíroval ho Michal Holobrádek v kruhu. Připsal si hned dvanáct strikeoutů a soupeři povolil jen pět hitů.

Češi do utkání vstoupili stejně jako ve středu proti Japonsku bez bázně a hany. V úvodu nejistou obranu v čele s nadhazovačem Manchem potrestali po hitech Kleina s Váchou třemi body. „Hned jsem začal věřit, že vyhrajeme,“ líčil Holobrádek v pozápasovém rozhovoru.

Domácí tým i nadále kontroloval hru. První horkou chvilku hasili svěřenci Tomáše Kusého na začátku čtvrté směny, kdy Američané po chybě v komunikaci vnitřních polařů Kasala s Nezbedou obsadili první a druhou metu. Palazzo s Dudleym si ale pocit z doběhu neužili. Holobrádek ze složité situace vyplul dvěma strikeouty. „Kluci, kteří soupeře skautovali, odvedli dobrou práci. Na každého pálkaře jsme věděli, co házet,“ konstatovala spokojená česká jednička.

Spoluhráče na pálce Holobrádek vybudil k dalšímu ataku americké defenzivy; nejprve Kasal vystál metu, pak americký nadhazovač nezkrotil nepovedený pokus o posun Váchy. Takticky vedený postupný útok podpořil sebeobětovací ulejvkou Nezbeda, který tak postavil před lákavou situaci bombera Václava Svobodu.

První muž českého pálkařského pořadí se sice dostal do negativního stavu 0-2, posléze ale homerunem navýšil vedení už na 6:0. Tribuny vypukly v jásot! „Byla to vypjatá situace. Chtěl jsem kluky poslat domů, ale prioritou byl kontakt,“ líčil v rozhovoru pro Českou televizi chomutovský patriot.

Holobrádek, který roli startéra plnil ve všech čtyřech turnajových zápasech, si nejhorší chvilky užil v šesté směně; Palazzo poslal domů Lynche, jenž snížil. Tlak pokračoval a Američané obsadili všechny tři mety. Břeclavský rodák jim však třemi strikeouty po sobě naději na obrat vzal. „Stále jsem si věřil. Měli jsme velký náskok. V žádné kritické situaci mě ani nenapadlo, že by se mělo něco podělat,“ smál se Holobrádek.

Zlatým hřebem skvělého souboje byla závěrečná česká doubleplay od domácí mety při poslední zoufalé snaze hostů. Oku lebedící defenzivní akce jen podtrhla povedený český večírek.

V pátek se reprezentace utká s mistry světa z Nového Zélandu.

Krátké zprávy

Argentina bere bronz!

1.9. - Klání o třetí místo patřilo Argentině, český výběr porazila 9:1.

ICC vyhrál Nový Zéland!

1.9. - První ročník Intercontinental Cupu si podmanili Novozélanďané, duel s Japonskem otočili a zvítězili 5:1!

VIDEO ze čtvrtého dne

1.9. - Podívejte se na sestřih toho nejdůležitějšího z pátečního programu.