Info o turnaji

Souboj kontinentů v srpnu v Praze

22.05.2018 | Helena Novotná

Intercontinental Cup, na který dorazí zástupci šesti světadílů, se bude konat letos na Joudrs v Praze od 28. srpna do 1. září. Mužská reprezentace České republiky se jako pořadatel postaví Novému Zélandu, Japonsku, Argentině, USA, Dánsku a Botswaně.

Na konceptu mužského turnaje, kde se setkají ty nejlepší týmy z každého světadílu, se dohodli představitelé softballově nejvyspělejších zemí už minulý rok. K realizaci akce se pak Česká republika přihlásila rychle: "Kromě toho, že přivezeme ten nejlepší softball do Čech, také máme příležitost si ozkoušet vše potřebné před mistrovstvím světa, které nás čeká příští rok," říká Gabriel Waage, předseda českého softballu.

Oceánii přijede reprezentovat ten nejpovolanejší ze všech - tým Nového Zélandu je mnohonásobným světovým mistrem a drží první příčku světového žebříčku. Asie vysílá Japonsko - světovou trojku, Jižní Amerika Argentinu, která je jen o příčku níže. Za Severní Ameriku vypadla z nominace Kanada, která pořádá svůj národní šampionát nešťastně ve stejném termínu, a tak ji nahradí reprezentace USA, která je v rankingu o příčku nad naší reprezentací - na šestém místě. Češi budou na akci jako pořadatelé, zbyla tedy pozice i pro další tým z Evropy, světovou jedenáctku, Dánsko. Za Afriku bude k vidění národní tým Botswany (v rankingu 12.), který překvapil na loňském mistrovství světa především nadhazovacími kvalitami.

Českou republiku čeká léto plné mužského softballu

V červnu Choceň hostí premiérové mistrovství Evropy v mužském slowpitchi, Havlíčkův Brod fastpitchové mistrovstvé Evropy, kde Češi budou bojovat o čtvrtý titul v řadě. Celý svět bude sledovat srpnový Intercontinental Cup, na nejž ihned naváže evropský Super Cup (3.-8. září). Lze očekávat, že mnozí hráči po účasti na mezikontinentální akci setrvají v Čechách a posílí některé týmy na evropském turnaji. I na Super Cupu lze tedy očekávat světovou atmosféru a úroveň.

K Intercontinental Cupu právě vyšlo první propagační video. Shlédnout ho můžete zde.

Krátké zprávy

Argentina bere bronz!

1.9. - Klání o třetí místo patřilo Argentině, český výběr porazila 9:1.

ICC vyhrál Nový Zéland!

1.9. - První ročník Intercontinental Cupu si podmanili Novozélanďané, duel s Japonskem otočili a zvítězili 5:1!

VIDEO ze čtvrtého dne

1.9. - Podívejte se na sestřih toho nejdůležitějšího z pátečního programu.