Rozhovory

Spojené státy chtějí vyhrát. Přivezou mladé nadhazovače a vítěznou mentalitu

09.08.2018 | Jan Řápek

Severoamerický kontinent bude na nadcházejícím Intercontinental Cupu zastupovat výběr Spojených států amerických. A cíle si rozhodně nedává malé. I když ale vedení připouští, že na turnaji nebude lehkých zápasů. O turnaji se více rozpovídal head kouč amerického týmu Gregg Leather.

Chystáte se do Prahy na Intercontinetal Cup. Bude to poprvé co do srdce Evropy zavítáte?

Ano, je to tak. Tohle je poprvé, co národní tým Spojených států Amerických, tedy mužského fastpitche, přijede soutěžit do Prahy. Velmi se těšíme. Na Intercontinental Cupu bude velká konkurence a čelit jí, je pro nás výzva. Samozřejmě se chceme podívat i na historické centrum Prahy a vše, co vaše město nabízí.

Jak na vás myšlenka nového IC Cupu vlastně působí?

Koncept Intercontinental Cupu se nám doopravdy velmi zamlouvá. Líbí se nám především fakt, že nám umožňuje zahrát si zápasy proti skvělým týmům na takovéto vrcholové akci, což je pro nás výhoda vzhledem k mistrovství světa, které se koná příští rok.

A jak tedy k turnaji přistupujete? Je to pro vás například vrchol letošní sezóny?

Je to vlastně naše jediná akce letos. Náš přístup je ale jednoduchý. Chceme získat důležité herní zkušenosti pro naše hráče, nicméně pokaždé, když jsme na hřišti, tak máme jeden jediný cíl a to vyhrát. Většina našich hráčů bude právě po konci jejich klubové sezóny, takže očekáváme že bude stále ve formě.

Na koho se tedy mohou fanoušci ve vašem týmu vlastně těšit?

Přivezeme do Čech především silnou a zkušenou ofenzivu, která jistě dodá nějaké ty body a přidá i výjimečné zákroky v defenzivě. To vše pro podporu našich nadhazovačů. Přivezeme dva nové pitchery (BJ Hunhoff and Joel Cooley), kteří ještě nemají takové množství zkušeností jako Tony Mancha, ale počítáme, že s nimi můžeme uspět. Klíčem pro naše nadhazovače bude předkládat balony a nechat obranu pracovat. Když se nám tohle podaří, budeme na tom dobře.

Naplánovali jste si tedy nějaké přípravné zápasy?

V tuto chvíli zatím ne.

Kdo tedy podle vás bude tím nejsilnějším týmem na turnaji?

Když někde hrají úřadující světový šampioni Black Sox, konverzace samozřejmě musí začít u nich. Je to skupina velmi nadějných atletů zkušených ve všech aspektech hry. Argentina a Japonsko jsou stálými silami, které nelze přehlédnout, stejně jako hostitelskou Českou republiku. Měli jsme možnost si přes léto prohlédnout pár českých nadhazovačů u nás v Severní Americe a musím říct, že proti nejlepším hráčům světa excelovali. Dánsko zase nabízí skvělý nadhoz a světové hráče v podobě bratrů Terkelsenů. No a Botswana předvedla na posledním šampionátu, že jsou týmem na vzestupu s velmi dobrým nadhozem. Nevidím tam ani jeden jednoduchý zápas.

Krátké zprávy

Argentina bere bronz!

1.9. - Klání o třetí místo patřilo Argentině, český výběr porazila 9:1.

ICC vyhrál Nový Zéland!

1.9. - První ročník Intercontinental Cupu si podmanili Novozélanďané, duel s Japonskem otočili a zvítězili 5:1!

VIDEO ze čtvrtého dne

1.9. - Podívejte se na sestřih toho nejdůležitějšího z pátečního programu.