Rozhovory

Ve městě Paraná má softball velkou tradici, říká Argentinec Migliavacca

29.08.2018 | Jan Hausmann

Středeční zápas proti USA sice Argentina rozehrála dobře, ale po parádním obratu Američanů musela sklopit hlavy. Pablo Migliavacca se v pozápasovém rozhovoru podělil o své pocity, softballové začátky i pohledu na Prahu a místní stadion.

Jak jste si užil zápas?

Celkem dobře, byl to těsný zápas. Začali jsme dobře a na začátku udělali nějaké body, pak jsme ale trochu polevili a oni se naopak zvedli. Konec se nám nepovedl, ale to se prostě stává. Teď se už soustředíme na další utkání.

Jak se vám líbí v Praze? Jste tu poprvé?

Ano, jsem tu poprvé. Před dvěma dny jsme si prošli město, byli jsme se podívat na Starém Městě i na Pražském Hradě. Bylo to super, i počasí nám vyšlo. A máte tu i skvělé zázemí, parádní hřiště. Dobře se tu odpaluje i nadhazuje.

Co vás na hraní softballu baví nejvíce?

Miluju tenhle sport, všechno je na něm skvělé. Rád nadhazuju, outuju soupeře i odpaluju. Baví mě i ta strategie. To, že u každého míčku musíte přemýšlet. Další důležitá věc je psychika, na každý nadhoz nebo odpal musíte být připraveni v hlavě. A pak samozřejmě parta. V nároďáku už spolu hrajeme několik let a máme tu skvělé vztahy. Hraní s klukama si vždycky užívám, každý turnaj je skvělý.

Proč jste se dal zrovna na softball? V Argentině je mnohem populárnější například fotbal, ne?

Já jsem se narodil a žiju ve městě Paraná, kde má softball velkou tradici a znamená tam hodně. Ale vlastně to byla souhra náhod. Když mi bylo asi sedm let, kamarádi mi řekli, ať si jdu s nimi zahrát. Hřiště bylo tři ulice od mého domu, tak jsem šel. Když jsem začal hrát pravidelně, zjistil jsem, že v mojí rodině má softball dlouho tradici. Otec ho dříve hrál a kvůli mně se k němu vrátil. Dokonce ho začal hrát i můj bratr. Od prvního tréninku jsem se do toho sportu zamiloval a už jsem nikdy nezkusil nic jiného.

Krátké zprávy

Argentina bere bronz!

1.9. - Klání o třetí místo patřilo Argentině, český výběr porazila 9:1.

ICC vyhrál Nový Zéland!

1.9. - První ročník Intercontinental Cupu si podmanili Novozélanďané, duel s Japonskem otočili a zvítězili 5:1!

VIDEO ze čtvrtého dne

1.9. - Podívejte se na sestřih toho nejdůležitějšího z pátečního programu.