Aktuální zprávy

Vidět hvězdy zblízka a zažít něco unikátního?

19.06.2018 | redakce

Pomáhat a poznat nové přátele - to je práce dobrovolníků. V Čechách se letos koná Interkontinentální pohár a příští rok dokonce domácí mistovství světa. Hledáme tedy spolehlivé a skvělé dobrovolníky! Zeptali jsme se Veroniky Clausové, softbalistky, hráčky brněnských Cats a dobrovolnice s mnoha zajímavými zkušenostmi.

Verčo, jak dlouho pomáháš jako dobrovolník?

Jako dobrovolník pomáhám asi od svých 18, kdy jsem začala jezdit na workcampy (mezinárodní dobrovolnické projekty). Na sportovní akci jako dobrovolník jsem byla poprvé v roce 2015 na halovém mistrovství Evropy v atletice. A protože to byl super zážitek, od té doby ráda na takové akce jezdím.

A jakých akcí jsi se už zúčastnila?

Jak už jsem říkala, začala jsem na HME v atletice, ten stejný rok jsem jela do švédské Eskilstuny na juniorské mistrovství Evropy v atletice. Další rok jsem v Praze pomáhala na Světových hrách handicapované mládeže, v Olympijském parku na Lipně a na Světovém poháru v biatlonu. Loni jsem byla na Supercupu pro malé baseballisty a softballisty a na tenisovém Laver Cupu. A to je zatím všechno. :-)

To je pořádná dávka akcí! Proč to děláš?

Protože mám hodně ráda sport a tohle mi přišlo jako skvělá příležitost zažít atmosféru takových velkých akcí. Taky studuju cizí jazyky a tohle je super možnost poznat nové lidi.

A co ti to hlavně přineslo?

Přineslo mi to spoustu skvělých zážitků, který běžný divák nezažije. S některými sportovci jsme měli možnost si popovídat a zjistit, že jsou to super lidi. Taky je zážitek stát před začátkem tenisového turnaje na kurtu a na kamerových zkouškách hrát Nadala nebo Federera. Na biatlonu jsem si zase plácla s Fourcadem a on to video pak sdílel na svém Facebooku. :-)

Kromě těchto zážitků mě to ale i hodně naučilo, hlavně komunikaci s lidmi z různých zemích a kultur. Sice jsem zažila pár krizových situací, ale ty mě nakonec nejvíc posunuly a naučily. Na těchto akcích se taky vždy vytvoří super parta, s některými jsem pořád v kontaktu.

Verčo, chystáš se nám pomoci i na ICC (Intercontinentalním poháru 2018)?

Na ICC se nechystám, protože celé léto budu pracovat ve Švédsku... ale už netrpělivě vyhlížím otevření registrace dobrovolníků na olympiádu v Tokiu.

Co by jsi vzkázala všem, co se ještě nerozhodli?

Určitě se zapojte, ty zážitky a noví kamarádi stojí za to !

Děkujeme za rozhovor

Hledáme dobrovolníky na světovou akci letošního roku - Intercontintal Cup 2018. Veškeré informace jsou právě v sekci Zapoj se. Dobrovolníci, těšíme se na vás!

Krátké zprávy

Argentina bere bronz!

1.9. - Klání o třetí místo patřilo Argentině, český výběr porazila 9:1.

ICC vyhrál Nový Zéland!

1.9. - První ročník Intercontinental Cupu si podmanili Novozélanďané, duel s Japonskem otočili a zvítězili 5:1!

VIDEO ze čtvrtého dne

1.9. - Podívejte se na sestřih toho nejdůležitějšího z pátečního programu.