Týmy a zápasy

Argentina získává bronz, Českou republiku skolila 9:1

01.09.2018 | Jan Hausmann

Poslední střetnutí na premiérovém ročníku Intercontinental Cupu patřilo bronzovému souboji mezi Českou republikou a Argentinou. Ten šesti body ve čtvrté směně pro sebe rozhodli vyslanci z Jižní Ameriky, český tým tak před výbornou kulisou medaili nevybojoval.

Argentina – Česká republika 9:1 (3:0, 0:0, 0:1, 6:0, X:0)

Od 18:00 se rozehrál poslední závěrečný duel prvního ročníku Intercontinental Cupu, který kvůli pořádání mistrovství světa 2019 připadl do rukou České republice. Kvůli nepřízni počasí se o účastnících bronzového klání nerozhodovalo v semifinále, ale podle umístění v tabulce po základní skupině. A i když v pražských Bohnicích bylo sychravých 13°C, tak se stadion velmi slušně zaplnil.

Na pálce začínal český tým a první směna se mu vůbec nepovedla. Po dvou strike-outech a vyoutování při krádeži mety si vzali pálku do rukou Argentinci. Ti se naopak ukázali v tom nejlepším světle. Po Motroniho odpalu si doběhli pro body Teo Migliavacca a Alan Javier Peker a vzápětí přidal třetí bod i sám catcher Bruno Motroni. Ve druhé směně se už povedlo České republice odpálit, a to hned dvakrát. Bohužel pro domácí publikum z toho ale žádný bok nekápl. V následné defenzivní činnosti se ale Češi činili, a skóre tak udrželi na 3:0.

Ve třetí směně se na domácí výběr usmálo štěstí a s pomocí erroru od argentinského hráče na třetí metě snížili po odpalu Patrika Kopečného a běhu Václava Svobody na 3:1. Argentincům se na pálce nevedlo a stejně jako ve druhé směně skončili na nule.

Následná čtvrtá směna rozhodla celý zápas. Zatímco Češi nepředvedli na pálce zhola nic a i díky skvělé práci argentinského nadhazovače Romana Godoye a dvěma strike-outům rychle vyklidily prostor pro odpalování, Argentinci zasadili smrtelné rány. Všechny naděje Česka se začaly hroutit errorem vnějšího polaře, po němž skóroval Malarczuk. 4:1. Zanedlouho si vzal pálku do rukou Francisco Lombardo a homerunem zařídil Argentincům další dva body. To už na tabuli svítil výsledek 6:1. Po dalším odpalu sáhl český trenérský štáb k výměně nadhazovače. Michal Holobrádek odešel na střídačku a jeho pozici zaujal čerstvý Marek Joska. To ale situaci nevyřešilo. Netrvalo dlouho a Svoboda Park viděl tříbodový homerun Bruna Motroniho. Poslední tři hřebíčky do české rakve byly argentinským hrobníkem pevně zatlučeny. V páté směně už to byla rychlá akce. Roman Godoy opět výborně zaházel a dalšími dvěma strike-outy ukončil zápas. „Byli jsme zklamaní, že jsme kvůli dešti přišli o šanci zahrát si finále, ale to se prostě v softbale stává. Ale jsme rádi za zápasy, které jsme tu zvládli vyhrát, jsme za tenhle turnaj rádi,“ uvedl argentinský Pablo Migliavacca.

S cenným kovem na krku tak Českou republiku opustí argentinský národní výběr, domácím borcům mohl alespoň spravit náladu upřímný a zasloužený potlesk tribun. „Myslím si, že to bylo o chlup lepší než minule. Nejen výsledkově, ale i herním projevem. Je těžké čelit takovým týmům nabitým pálkaři jejich kalibru. Poukázal bych na zkušeného argentinského catchera Bruna Motroniho. Ten viděl našeho nadhazovače Marka Josku poprvé v životě a první nadhoz mu poslal deset metrů za plot,“ komentoval bronzový mač Tomáš Klein.

Krátké zprávy

Argentina bere bronz!

1.9. - Klání o třetí místo patřilo Argentině, český výběr porazila 9:1.

ICC vyhrál Nový Zéland!

1.9. - První ročník Intercontinental Cupu si podmanili Novozélanďané, duel s Japonskem otočili a zvítězili 5:1!

VIDEO ze čtvrtého dne

1.9. - Podívejte se na sestřih toho nejdůležitějšího z pátečního programu.